Gramofony Sonorus

Aby uzyskać wysoką jakość dźwięków, bez zakłóceń i szumów, warto zainwestować w gramofony audiofilskie. Oferowane przez nas sprzęty są szczególnie doceniane za niezawodność i zastosowanie wyłącznie sprawdzonych komponentów. Poszczególne elementy wykonujemy metodami rzemieślniczymi – chcemy zadbać zarówno o efektowny design, jak i czyste brzmienie, co w produkcji seryjnej jest praktycznie niemożliwe. Ogromną uwagę zwracamy na przemyślaną konstrukcję, a sprzęty staramy się dostosować do oczekiwań naszych odbiorców. Oferujemy trzy linie gramofonów: Sonorus Minor Signature, Sonorus Primus oraz Sonorus Minor. Każde z tych urządzeń cechuje się bardzo dobrymi parametrami.

Stabilność obrotów, minimalizacja wibracji, zmniejszenie oporów tarcia

W gramofonach analogowych zastosowaliśmy aluminiowy talerz ważący około 21 kilogramów, co wpływa na stabilność obrotów.  W przypadku gramofonów Sonorus Primus oraz Sonorus Minor Signature, baza urządzeń składa się z płyty granitowej lub aluminiowo-granitowej. Do ciekawych rozwiązań zalicza się niewątpliwie użycie magnesów neodymowych. W ten sposób zredukowaliśmy opory tarcia, zminimalizowaliśmy wibracje, a także wyeliminowaliśmy negatywne działanie drgań zewnętrznych wydobywających się z głośników. Warto zwrócić uwagę na oś talerza. Do jej produkcji użyliśmy utwardzonej powierzchniowo stali z ceramiczną kulką na szczycie i walcem z brązu lub aluminium, stanowiącym podstawę talerza. Na stabilizację obrotów, bez wątpienia, przekłada się też napęd połączony z silnikiem prądu stałego.

Ramię z możliwością zastosowania różnorodnych wkładek

Do zalet proponowanych gramofonów audiofliskich zalicza się wykonane z wysoką precyzją 12-calowe ramię. Do wyboru są różne wersje zastosowanego materiału – polerowane aluminium, chromowany mosiądz, włókno węglowe. W wariancie premium oferujemy ramię wykonane z włókna węglowego ze elementami wykonanymi z pozłacanego mosiądzu. W procesie jego produkcji zastosowaliśmy łożyska kulkowe zapewniające precyzję ruchów i minimalizujące opory tarcia. Aby cieszyć się wyjątkowymi brzmieniami różnych gatunków muzyki, można zdecydować się na zamontowanie dodatkowego ramienia o długości 10 lub 12 cali. Ramię skonstruowaliśmy w taki sposób, aby dało się w nim stosować wkładki MM oraz MC o wadze od 4 do 15 gram.

Gramofony audiofilskie dostosowane do potrzeb słuchaczy

Produkty dostępne na naszej stronie internetowej wykonujemy na zamówienie. Klienci mogą zdecydować się na wybór określonego modelu, sposobu wykończenia ramienia, materiału bazy oraz nóżek gramofonu. Z uwagi na fakt, że urządzenia tworzymy metodami rzemieślniczymi, czas realizacji zleceń wynosi do 5 tygodni. Aby dowiedzieć się więcej na temat całego procesu produkcji, zachęcamy do nawiązania kontaktu za pośrednictwem formularza. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą informacji na wszelkie pytania, a także pomogą w doborze optymalnych rozwiązań. Wskażą również zalety poszczególnych modeli i wytłumaczą, czym wyróżniają się one na rynku. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem.