Gramofon Sonorus Minor Signature

Gramofon Sonorus Minor Signature to high-endowy gramofon analogowy przeznaczony dla amatorów audiofilskich doznań i sprzętu grającego z najwyższej półki. 
Aluminiowy talerz tego gramofonu ma średnicę 300 mm i waży około 21 kg. Tak duży ciężar zapewnia mu bardzo wysoką stabilność obrotów.
Talerz zawieszony jest głównie na magnesach neodymowych, co efektywnie minimalizuje opory tarcia oraz znacząco redukuje wibracje samego talerza i wpływ drgań zewnętrznych (na przykład z głośników). 


Oś talerza skonstruowana jest w sposób charakterystyczny dla gramofonów Sonorus. Wykonana jest z utwardzanej powierzchniowo stali, a na jej szczycie znajduje się ceramiczna kulka. Na której opiera się, bardzo dokładnie spasowany wobec osi, walec z aluminium z panewkami z brązu.
Dzięki zastosowaniu magnesów neodymowych efektywny ciężar talerza spada do ok. 1-2 kg, co znacznie zmniejsza opory tarcia.Napęd talerza to połączony z nim za pomocą paska synchroniczny silnik prądu zmiennego, stabilizowany kwarcem. Po włączeniu silnika talerz osiąga obroty 33 1/3 w ciągu ok. 7 sekund, a 45 – wciągu ok. 10 sekund. W trakcie pracy nie wymaga żadnych regulacji i używania stroboskopu.
Talerz może się obracać z dwiema prędkościami – 33 1/3 oraz 45 obrotów na minutę.
Ramię o długości 12 cali jest wykonane z włókna węglowego oraz chromowanego mosiądzu.
Dla amatorów dostępna także wersja luksusowa – ramię na przegubie z pozłacanego mosiądzu.


Konstrukcja przegubu ramienia zawiera łożyska kulkowe, dzięki którym ramię uzyskuje wielką precyzję ruchu. Takie rozwiązanie pozwala też zminimalizować opory tarcia. Podstawę ramienia stanowi walec z polerowanego aluminium z dostępnymi dwoma gniazdami RCA i gniazdem masy.
Istnieje możliwość zainstalowania ramienia o długości 10  cali.
Konstrukcja ramienia daje możliwość zastosowania wkładek o wadze od 4 g do 15 g. Można zastosować zarówno wkładkę MM, jak i MC.
Baza gramofonu jest wykonana z klejonej aluminiowo-granitowej płyty wyposażonej w magnetyczne nóżki.
Waga całości konstrukcji wynosi ok. 55 kg.


  Test Magazynu AUDIO