Wzmacniacze lampowe najwyższej jakości

Każdy oferowany przez nas wzmacniacz lampowy audio jest nowy, nieużywany i objęty gwarancją producenta. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów i komponentów, zapewniających długą żywotność oraz funkcjonalność urządzenia. Tzw. lampowce są niezwykle intuicyjne w obsłudze.

Czytaj więcej

Do każdego modelu dołączona jest jednak instrukcja zawierająca najważniejsze informacje specyficzne dla danego modelu, m.in. wartości docelowe czy dopuszczalny rozrzut przy ustawianiu biasu

Zapewniamy korzystne ceny oraz bezpieczną dostawę pod wskazany adres. Staramy się jak najdokładniej opisywać sprzedawane produkty, jednak w przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Z chęcią udzielimy szczegółowych informacji i doradzimy w sprawie wyboru odpowiedniego sprzętu.

Dlaczego warto wybrać wzmacniacze lampowe od polskiego producenta?

Jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku wzmacniacze lampowe audio były powszechnie używane, ale dość szybko zostały wyparte przez wzmacniacze tranzystorowe. W ostatnim czasie jednak znów wracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu oferowanych właściwości i zalet, w szczególności wysokiej jakości dźwięku. Ze względu na ten niezaprzeczalny atut, produkty tego typu uznawane są za sprzęt przeznaczony dla prawdziwych audiofilów. Polskie wzmacniacze lampowe dostarczają dźwięk o wiele pełniejszy, lepiej nasycony, cieplejszy i bardziej dynamiczny niż ten występujący we wzmacniaczach tranzystorowych. Ponadto pracują one liniowo bez obowiązku stosowania ujemnego sprzężenia zwrotnego. Urządzenia tego typu są odporne na zmiany napięcia i przeciążenia, jak również charakteryzują się większą dynamiką niż standardowe układy z tranzystorem. Ich parametry są niezależne od temperatury, a wyjściowy transformator skutecznie chroni głośniki w przypadku ewentualnego uszkodzenia lampy.

Co jeszcze warto wiedzieć o oferowanych przez nas wzmacniaczach lampowych?

Proponowany przez nas sprzęt jest bezpieczny i wygodny w użytkowaniu. Niektórych (zwłaszcza domowników posiadających zwierzęta lub małe dzieci) martwić mogą dość mocno nagrzewające się lampy. Rzeczywiście w czasie pracy stają się one gorące, ale nie bardziej niż standardowe żarówki. Nasze wzmacniacze wyposażone są jednak w specjalne obudowy lamp, w znacznym stopniu chroniące przed ich przypadkowym dotknięciem.

Co ważne, we wzmacniaczach należy co jakiś czas wymieniać lampy. Na szczęście ich żywotność wynosi zazwyczaj kilka tysięcy godzin i zależy od producenta i typu lampy. Przy średnim użytkowaniu sprzętu przez kilka godzin w ciągu dnia, lampy wystarczą na ok. 4-6 lat. Sama ich wymiana nie jest skomplikowana i z tym zadaniem bez trudu poradzi sobie każdy właściciel lub użytkownik wzmacniacza. Należy tylko pamiętać o tym, aby wymieniać je w urządzeniu wyłączonym i wystudzonym, delikatnymi ruchami, bez użycia dużej siły.

Decydując się na zakup wzmacniacza lampowego, warto również wiedzieć, co konkretnie znaczy posiadana przez to urządzenie moc. Jest ona wyrażana w watach i może wynosić „zaledwie” kilkanaście czy kilkadziesiąt watów (w zależności od modelu), podczas gdy we wzmacniaczach z tranzystorem może osiągać niekiedy nawet kilkaset watów. Jednak ze względu na o wiele lepszą dynamikę, wzmacniacze lampowe, mimo mniejszej mocy, mogą grać o wiele głośniej niż dużo mocniejszy sprzęt tranzystorowy.

Ponadto sama jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza. Wzmacniacz ten sprawia, że wydobywająca się z niego muzyka jest klimatyczna, ciepła, „z duszą”. Dzięki zjawisku tzw. kompresji dynamiki, głośne dźwięki bywają odrobinę wyciszane, a najcichsze pozostają bez zmian, czego efektem jest zmiana dynamiki nagrań przejawiająca się możliwością usłyszenia nawet najdrobniejszych szelestów, odbić czy innych dźwięków, które miały miejsce w studiu podczas nagrywania albumu. Pozwala to na realne poczucie prawdziwej atmosfery nagrań, czego nie mogą słuchaczom dać wzmacniacze tranzystorowe. Standardowy wzmacniacz tranzystorowy nigdy nie osiągnie tak dobrych parametrów, jakie posiada urządzenie lampowe.

Wzmacniacz lampowy Sonorus Monoblock 845 Power Amplifier

Czysta klasa A – na triodach 845

Został skonstruowany dla amatorów superczystych doznań dźwiękowych, szczególnie tych, którzy chcieliby uzyskać bardzo dobrą jakość dźwięku za rozsądną cenę. Konstrukcja nie zawiera żadnych elementów półprzewodnikowych ani stosowanych powszechnie lamp pentod, wnoszących do procesu odtwarzania dużą ilość zakłóceń w postaci brzmiących kakofonicznie nieparzystych harmonicznych. Zastosowano w niej natomiast wyłącznie najwyższej jakości triody, w tym połączone równolegle triody mocy 845. Dzięki takiemu rozwiązaniu nieuchronnie związane z procesem odtwarzania zniekształcenia nieliniowe przyjmują kształt głównie miłych dla ludzkiego ucha parzystych harmonicznych, wzbogacających linię melodyczną odtwarzanego utworu. Zapewnia to słuchaczowi absolutnie wyjątkową jakość wrażeń związanych z odbiorem muzyki.

ZASTOSOWANE LAMPY

E182CC/7044, 300B, 2×845 w każdym bloku

PRZENOSZONE PASMO

12 Hz – 25 kHz

STABILIZOWANE

napięcia żarzenia

SPRZĘŻENIE ZWROTNE

brak (0dB)

POBÓR MOCY

750 VA dwa bloki

WYMIARY

27x48xh.25 cm (każdy blok)

WAGA

ok. 60Kg obydwa bloki

Zastosowane we wzmacniaczu transformatory głośnikowe zostały wykonane przez nas z najlepszych blach importowanych z Niemiec. Zapewniają optymalne pasmo przenoszenia, doskonale przenosząc zarówno niskie, jak i wysokie częstotliwości. Zalane substancją impregnującą nie powodują dodatkowych niepożądanych drgań.

W zasilaczu umieszczono kondensatory o znacznie większej niż standardowa pojemności. Wszystkie napięcia żarzenia są stabilizowane, co pozwala uniknąć przenoszenia przydźwięków sieci i poprawia żywotność lamp. Lampy 845 we wzmacniaczu Sonorus mają bias około -195V przy prądzie anodowym 65mA i napięciu anodowym 1250V, natomiast lampa 300B ma bias -56V.

SEKWENCJA STARTOWA soft-start, przedłużająca żywotność lamp

BRAK ELEMENTÓW półprzewodnikowych w ścieżce sygnału

KRÓTKA ścieżka sygnału

UPROSZCZONY układ wzmacniający, podnoszący niezawodność wzmacniacza


UKŁAD o wysokiej wydajności prądowej, niskiej impedancji wyjściowej, lampy działające w najlepszym przedziale krzywych wzmocnienia

ZMINIMALIZOWANE okablowanie, podnoszące poziom przenoszenia sygnału

WYSOKIEJ KLASY elementy bierne